wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-20| GIS, Firma, Software

Opublikowano raport z działalności OSGeo


Open Source Geospatial Foundation (OSGeo) opublikowała na swojej stronie internetowej doroczny raport podsumowujący działalność organizacji oraz jej regionalnych oddziałów w 2008 roku.

Całość liczy 57 stron. W pierwszej części przedstawiono wyniki finansowe OSGeo, z których wynika, że organizacja wydała w zeszłym roku blisko 0,5 mln dolarów, z czego większość (320 tys. dolarów) przeznaczono na organizację konferencji. Środki te pochodziły głównie od sponsorów, spośród których najhojniejszy okazał się Autodesk (100 tys. dolarów). W dalszych rozdziałach zaprezentowano efekty działań poszczególnych komitetów oraz ich plany na bieżący rok. Zgodnie z zapowiedziami OSGeo ma się skupić w najbliższej przyszłości przede wszystkim nad promocją darmowego oprogramowania (m.in. poprzez organizację konferencji i warsztatów oraz przebudowę witryny internetowej) oraz tłumaczeniem zarówno interfejsów aplikacji, jak i ich dokumentacji na nowe języki.

W raporcie opisano ponadto postępy w rozwijaniu najważniejszych aplikacji, w tym m.in.: GRASS GIS, gvSIG, MapGuide, MapServer, QuantumGIS oraz OpenLayers. Ważna zapowiedzią jest chęć lepszego dostosowania programu GRASS GIS do MS Windows. Słaba integracja aplikacji z tym systemem operacyjnym była, jak dotąd, główną barierą zniechęcającą do sięgania po ten najbardziej złożony darmowy program desktop GIS.

W ostatniej części raportu opisano działalność regionalnych oddziałów OSGeo oraz ich plany na przyszłość. W rozdziale tym uwzględniono także powstałe w zeszłym roku polskie przedstawicielstwo tej organizacji (woGIS). Z raportu wynika, że jego głównym celem na najbliższą przyszłość będzie: pozyskiwanie nowych członków, organizacja seminariów oraz warsztatów, a także tłumaczenie dokumentów OSGeo (np. dokumentacji oprogramowania) na język polski.

Źródło: OSGeo


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS