Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-12| Geodezja, Mapy, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje, Kataster

Na walnym zgromadzeniu GIG było gorąco


Mimo że Rada Geodezyjnej Izby Gospodarczej oraz jej komisja rewizyjna otrzymały wotum zaufania od członków Izby, to jednak nie obyło się bez protestów. Wyrażali je głównie śląscy działacze niezadowoleni z pracy obecnego Zarządu.

Właściwie ich krytyka skupiła się na trzech aspektach: braku jasno określonego planu działania Izby i dezintegracji skupionego wokół niej środowiska, dodatkowego zatrudnienia wiceprezesa Marka Ziemaka na etacie jako dyrektora biura i złamanie tym samym podstawowej zasady działania GIG jako instytucji, w której pracuje się społecznie, a także rzekome ukrywanie bilansu finansowego przed członkami Izby. Wydaje się, że wypowiedzi te raczej miały mieć charakter destrukcyjny, a ich jedynym celem było zasianie zamętu wśród członków Izby.
A prezes Wojciech Matela nie ma się raczej czego wstydzić. GIG pod jego przewodnictwem skupiała się na różnorodnej działalności, m.in. organizowaniu konferencji w ramach uchwały o konieczności permanentnego szkolenia branży, interwencjach u najwyższych władz geodezyjnych i państwowych w sprawach niepoprawnej interpretacji prawa i krzywdzącym traktowaniu geodetów przez przedstawicieli administracji, zacieśnianiu współpracy z innymi organizacjami zrzeszającymi geodetów oraz GUGiK-iem. Efektem tych ostatnich przedsięwzięć było podpisane przez prezesów GIG i GUGiK porozumienie o współdziałaniu między tymi dwiema instytucjami (na zdjęciu od lewej: prezes GUGiK Jerzy Albin i prezes GIG Wojciech Matela).
Więcej w lipcowym numerze GEODETY

MP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS