wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-12| Geodezja, Mapy, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje, Kataster

Na walnym zgromadzeniu GIG było gorąco


Mimo że Rada Geodezyjnej Izby Gospodarczej oraz jej komisja rewizyjna otrzymały wotum zaufania od członków Izby, to jednak nie obyło się bez protestów. Wyrażali je głównie śląscy działacze niezadowoleni z pracy obecnego Zarządu.

Właściwie ich krytyka skupiła się na trzech aspektach: braku jasno określonego planu działania Izby i dezintegracji skupionego wokół niej środowiska, dodatkowego zatrudnienia wiceprezesa Marka Ziemaka na etacie jako dyrektora biura i złamanie tym samym podstawowej zasady działania GIG jako instytucji, w której pracuje się społecznie, a także rzekome ukrywanie bilansu finansowego przed członkami Izby. Wydaje się, że wypowiedzi te raczej miały mieć charakter destrukcyjny, a ich jedynym celem było zasianie zamętu wśród członków Izby.
A prezes Wojciech Matela nie ma się raczej czego wstydzić. GIG pod jego przewodnictwem skupiała się na różnorodnej działalności, m.in. organizowaniu konferencji w ramach uchwały o konieczności permanentnego szkolenia branży, interwencjach u najwyższych władz geodezyjnych i państwowych w sprawach niepoprawnej interpretacji prawa i krzywdzącym traktowaniu geodetów przez przedstawicieli administracji, zacieśnianiu współpracy z innymi organizacjami zrzeszającymi geodetów oraz GUGiK-iem. Efektem tych ostatnich przedsięwzięć było podpisane przez prezesów GIG i GUGiK porozumienie o współdziałaniu między tymi dwiema instytucjami (na zdjęciu od lewej: prezes GUGiK Jerzy Albin i prezes GIG Wojciech Matela).
Więcej w lipcowym numerze GEODETY

MP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS