Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-09| Geodezja, Mapy, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Jubileusz Wydziału Geodezji i Kartografii PW


Na Politechnice Warszawskiej rozpoczęła się dzisiaj dwudniowa sesja naukowa zorganizowana z okazji 85-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. 30 czerwca 1921 roku Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego stosownym rozporządzeniem powołało z dniem 1 września 1921 roku Wydział Mierniczy.

Sesja naukowa rozpoczęła się okolicznościowym wystąpieniem dziekana prof. Kazimierza Czarneckiego. Przypomniał on zebranym historię wydziału, wspomniał dawnych jego profesorów oraz swoje czasy studenckie. W spotkaniu uczestniczyli liczni goście m.in. rektor prof. Włodzimierz Kurnik, przewodniczący Komitetu Geodezji PAN prof. Lubomir W. Baran, dyrektor IGiK prof. Adam Linsenbarth, główny geodeta kraju Jerzy Albin, emerytowani i obecni pracownicy Wydziału, dziekani innych wydziałów Politechniki Warszawskiej oraz przedstawiciele uczelni kształcących geodetów i kartografów. Wszyscy składali życzenia profesorom, pracownikom i studentom.
Dzisiejsza część referatowa – sesja naukowa pracowników – obejmuje swoją tematyką badania naukowe prowadzone obecnie na Wydziale. Natomiast jutro odbędzie się sesja naukowa studentów i Geopiknik w Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnym w Józefosławiu.

PJ


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS