Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-08| GNSS, Prawo, Ludzie, Instytucje

Kolejny krok do systemu Galileo


Komisja Europejska zatwierdziła raport zawierający bilans programu Galileo. Zostanie on następnie przesłany do Parlamentu Europejskiego.
W raporcie umieszczono opisy najważniejszych elementów tworzących system, wykaz dotychczas wykonanych prac oraz uaktualniony terminarz następnych zadań. Wśród najważniejszych punktów raportu znalazły się informacje o:

umieszczeniu na orbicie pierwszego testowego satelity GIOVE-A (28 grudnia 2005 roku); negocjacjach dotyczących koncesji, które na początku 2006 roku weszły w fazę decyzyjną, zaś do końca tego roku powinny zostać ustalone (następnym krokiem będzie przygotowanie budżetu); powstaniu Supervisory Authority – agencji, której zadaniem będzie zarządzanie interesami publicznymi związanymi z europejskimi programami GNSS; ma ona także działać jako instytucja nadzorująca je; zawarciu umowy o współpracy z państwami, które nie należą do UE ani ESA; są nimi: Chiny, Izrael, Stany Zjednoczone, Ukraina, Indie, Maroko i Korea Południowa; dalsze umowy są w trakcie negocjacji.

Więcej w lipcowym numerze NAWI

Źródło: Komisja Europejska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS