wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-04-09| GIS, Firma, Software

Nowy produkt ESRI – ArcPad 8


Firma ESRI zaprezentowała nową aplikację ArcPad 8. Jest to już kolejna wersja mobilnego oprogramowania GIS przeznaczonego do kartowania oraz gromadzenia danych w terenie.

Wśród nowych możliwości programu znalazła się synchronizacja edycji danych z aplikacją ArcGIS Server. Dzięki tej opcji możliwe jest łączenie się przez internet z zewnętrzną bazą danych i przesyłanie wyników pomiarów terenowych bezpośrednio do biura. Arc Pad 8 to także poprawiony interfejs – nowe ikony i paski narzędzi, które zajmują zdecydowanie mniej miejsca na ekranie, a ich wygląd może być edytowany dzięki aplikacji Toolbar Manager. Nowa wersja programu oferuje także poprawiony interfejs narzędzi GPS, zawiera też aplikację ArcPad Studio umożliwiającą dostosowywanie ustawień ArcPad do indywidualnych wymagań. Dotychczas program ten był sprzedawany oddzielnie. W nowej wersji zmodyfikowano ponadto narzędzie StreetMap, do którego dodano przeglądowy indeks obiektów oraz udostępniono bez dodatkowych opłat mapy Ameryki Północnej oraz Europy firmy Tele Atlas.

Użytkownicy ArcPad 8 będą mieli dostęp do nieodpłatnych aktualizacji oprogramowania oraz wsparcia technicznego. Darmowa i w pełni funkcjonalna wersja testowa programu dostępna jest na stronie internetowej ESRI.

Źródło: ESRI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt