Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-23| Geodezja, Prawo, Przetargi, Instytucje, Kataster

Główny Urząd Geodezji i Kartografii proponuje wymianę starego oprogramowania do prowadzenia EGiBGłówny Urząd Geodezji i Kartografii poinformował, że jednostki administracji prowadzące ewidencję gruntów i budynków (EGiB) mogą w ramach projektu Geoportal.gov.pl wymienić posiadane oprogramowanie komputerowe do prowadzenia tej ewidencji na zgodne z rozporządzeniem ministra rozwoju regionalnego i budownictwa (w sprawie ewidencji gruntów i budynków, DzU. nr 38, poz. 454 z 29 marca 2001 r.) oraz odpowiadające modelowi danych zdefiniowanemu w aneksie nr 2 do instrukcji G-5, a także i wymaganiom wynikającym z wprowadzenia Integrującej Platformy Elektronicznej.

W jednostkach administracji, które podpisały odpowiednie porozumienia z GUGiK i biorą udział w projekcie Geoportal.gov.pl, zarówno wymiana oprogramowania, jak i konwersja baz danych zostaną przeprowadzone na koszt centrali. W tym celu ogłoszone zostaną postępowania przetargowe. Urząd przewiduje wybór tą drogą 2-3 systemów, które będą wprowadzane w jednostkach planujących wymianę oprogramowania, oraz firm wdrażających te nowe systemy. Wcześniej oprogramowanie musi przejść procedurę testowania przedstawioną na stronie internetowej urzędu. GUGiK oczekuje na deklaracje jednostek administracji do 31 maja br.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS