Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-01-23| Firma, Prawo, Przetargi, Instytucje

Wyższe kwalifikacje komisji i ochrona rynku w zamówieniach publicznych w Rosji



1 marca 2009 r. wchodzi w życie nowa ustawa o zamówieniach publicznych na dostawy towarów, wykonanie prac i świadczenie usług na potrzeby państwa lub władz miejskich Federacji Rosyjskiej, w znacznym stopniu zmieniająca zasady udzielania tych zamówień.

Zgodnie z nowymi regulacjami m.in. podwyższono wymagania dotyczące kwalifikacji członków komisji udzielającej zamówienia, przewidziano możliwość obniżenia wartości umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym za zgodą stron i bez zmiany innych warunków kontraktu. Ustalono, że wyjściową (maksymalną) cenę zamówienia u małych przedsiębiorstw ustala rząd Rosji (wcześniej określała ją sama ustawa – w przypadku robót wynosiła ona 3, a usług – 4 mln rubli). Uściślono formalności związane z ubieganiem się o udział w konkursie lub przetargu na zamówienia publiczne. Znacznie zwiększono też zakres przypadków, w których dopuszcza się udzielenie zamówień jednemu wykonawcy (dotyczy to np. dostaw na potrzeby organizowania igrzysk olimpijskich).

W ustawie wprowadzono zapisy dodatkowo chroniące rosyjskich producentów. Przewidziano np., że decyzją rządu rosyjskiego mogą zostać wprowadzone szczególne warunki dopuszczania zagranicznych towarów do zamówień także wówczas, gdy rosyjskie towary, prace i usługi są uznawane za priorytetowe. Ponadto jeśli w dokumentacji składanej w postępowaniu przetargowym umieszczono zagraniczny znak towarowy, to należy w niej umieścić także logo analogicznego towaru produkcji rosyjskiej.
W sposób istotny zmienia się procedura udzielania zamówienia poprzez otwarty przetarg w formie elektronicznej. W szczególności określono warunki udziału w nich podmiotów, które mogą się zarejestrować jako operatorzy platform cyfrowych, i ustalono procedurę akredytacji uczestników (na trzy lata).

AB


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS