wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-01-21| Geodezja, Firma, Software, Kataster

10 tys. zgłoszeń w serwisie iGeoMap


Liczba prac zgłoszonych internetowo z wykorzystaniem serwisu iGeoMap firmy Geo-System z Warszawy przekroczyła 21 stycznia br. 10 tysięcy.

Liczbę prac zgłaszanych tą drogą od grudnia 2007 r. do 21 stycznia 2009 r. przedstawiono na poniższym wykresie. Obecnie w serwisie zarejestrowanych jest przeszło 300 firm oraz ponad 900 geodetów uprawnionych.

Wśród firm geodezyjnych najwięcej prac internetowych (562) zgłosiła jedna z firm funkcjonujących na terenie powiatu mińskiego, obsługiwana przez tamtejszy Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Rozkład prac zgłaszanych w 2009 r. sposobem tradycyjnym i poprzez internet w poszczególnych ośrodkach przedstawiono poniżej.

Obecnie najwięcej internetowych prac zgłaszanych jest w ośrodku dokumentacji w Wołominie (w minionym roku najwięcej było ich w Mińsku Mazowieckim). Porównując udział prac zgłaszanych za pomocą internetu do ogólnej liczbie prac geodezyjnych, można zauważyć, że przoduje w nich PODGiK w Szczecinku, w którym prawie 90% zgłoszeń przypada właśnie na internet i automatyczne opracowanie. W najbliższym czasie podobna technologia zostanie uruchomiona w PODGIK w powiecie poznańskim.

Waldemar Izdebski, Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
BRAWA Wielkie brawa dla tej technologii w ośrodkach, szacunek dla jej Wdrożeniowców - to na dziś jedyna droga do jakiejś normalności w naszym zawodzie. DZIĘKUJĘ ZA ... i błagam o jeszcze.
odpowiedz zgłoś
e-powiaty Brawo dla tych powiatów, a zwłaszcza geodetów powiatowych i ośrodków dokumentacji. Czy ktoś się orientuje jaka jest różnica pomiędzy wynagrodzeniami pracowników zarzadzajacych gedezją w tych powiatach, a wynagrodzeniami osób zarządzających geodezją w dużych ośrodkach, gdzie łuką odbitki na kserokopiarkach ?
odpowiedz zgłoś
optymistycznie .... a we warszawie tłuką odbitki na kserokopiarkach , o czym tu mówić, zgłoszenia internetowe ? numeryka ? Moze przy 45 prezydencie , tym następnym po Baraku O.
odpowiedz zgłoś
cd Słyszałem ze na Marszałkowskiej robi się znowu przegrupowania wojsk. Ruchy misiu ruchy jak mawiał jeden z naszych. Z pokoju do pokoju i po piętrach i po pietrach. Znowu odwiedzając jako skruszony petent oczekujący tygodniami na informacje pogubię się gdzie co było dawniej to teraz jest w innym miejscu.
odpowiedz zgłoś
A w Warszawie bedziemy mieli swoje mapy, swoj system i spodziewamy sie 1mln wejsc potem 2 mln potem 3mln. To jest droga do sukcesu poprzez statystyki. Na razie slużba geodezji w urzędzie dziala w konspiracji. Nic nie widac nic nie slychać . Aby to utrwalic to mija juz tak cztery lata. Gratuluje wymienionym powiatom
odpowiedz zgłoś
No proszę... No proszę, Barak został prezydentem, a w naszej ojczyźnie od razu 10000 prac geodeci zrobili. Ale tak serio to wykonujecie dobrą robotę. Życzę sukcesów w dalszej pracy.
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS