Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-15| Geodezja, Mapy, Firma, Ludzie, Instytucje, Imprezy, Kataster

Policki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w nowym budynku


Po 3 latach prac remontowych i adaptacyjnych policki Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej został przeniesiony do nowej siedziby. Główny geodeta kraju zapewniał, że biura przy ulicy Kresowej 32 spełniają potrzeby jutra i będą służyć geodetom przez długie lata.
Choć ośrodek działa już od stycznia tego roku, to uroczyste przecięcie wstęgi nastąpiło dopiero 12 maja. Dyrektorem PODGiK w Policach jest Bogumił Dygant, a w ramach prowadzonej działalności zostały wyodrębnione komórki organizacyjne zajmujące się udostępnianiem materiałów z zasobu geod-kart., przyjmowaniem dokumentacji technicznej i jej kontrolą przed przyjęciem do zasobu, wprowadzaniem zmian do bazy danych ewidencji gruntów i budynków, wprowadzaniem zmian do cyfrowej mapy ewidencyjnej, udostępnianiem danych z operatów egib oraz przyjmowaniem dokumentacji projektowej ZUDP do uzgodnienia.
Na przystosowanie budynku do potrzeb służby geodezyjno-kartograficznej przeznaczono łącznie 1,129 mln zł. W kwocie tej jest również dofinansowanie wyasygnowane przez ggk z Centralnego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym w wysokości 490 tys. zł. Jak podkreślał jednak Jerzy Albin, inwestycje takie są niezbędne, by sukcesem zakończyły się poważne przedsięwzięcia zapoczątkowane w służbie geodezyjno-kartograficznej, m.in. GEOPORTAL.GOV.PL.
Zdjęcia z imprezy w dziale Fotogaleria.
Więcej w czerwcowym GEODECIE

MP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS