Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-12| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma, Software, Instytucje

O Galileo na Wojskowej Akademii Technicznej


Drugi dzień seminarium na temat satelitarnych metod wyznaczania pozycji zdominowały zagadnienia związane z tworzonym europejskim systemem nawigacyjnym Galileo. Przedstawiono nie tylko budowę systemu, jego finansowanie i zastosowania, ale przede wszystkim aktualny stan prac. Przypomniano, że w grudniu 2005 roku na orbicie znalazł się pierwszy satelita, a kolejny powinien zostać wystrzelony w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie na temat sygnału Galileo, które przedstawił prof. Gunter W. Hein z uniwersytetu w Monachium. Wśród pytań pojawiły się m.in. wątpliwości, czy sygnał Galileo nie będzie interferował z sygnałem systemu GLONASS. Profesor zapewnił, że nie ma takiego niebezpieczeństwa.
Wkład Polski w system Galileo przedstawił prof. Janusz B. Zieliński z Punktu Informacyjnego Galileo CBK PAN. Chociaż nasz kraj nie należy do Europejskiej Agencji Kosmicznej, ma jednak swój wkład (także finansowy) w tworzenie systemu, gdyż jest członkiem Unii Europejskiej.

PJ


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS