wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-05-12| Geodezja, Mapy, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje, Imprezy, Kataster

Organizacje wykonawstwa geodezyjnego chcą utworzyć federację


Prezesem Polskiej Geodezji Komercyjnej (Krajowego Związku Pracodawców Firm Geodezyjno-Kartograficznych) został ponownie Waldemar Klocek (OPGK Olsztyn), a jego zastępcą Jerzy Sołtys (PPGK, Warszawa). Do zarządu weszli także Wojciech Frankowski (OPGK Gdańsk) oraz Ludwik Będkowski (OPGK Opole).

Wyboru nowych władz dokonano po upływie 3-letniej kadencji poprzedniego zarządu. Walne Zgromadzenie odbyło się w Ciechocinku (9-11 maja), a jego organizatorem było OPGK Bydgoszcz. Uczestniczyli w nim przedstawiciele prawie wszystkich członków KZPFGK. Najważniejsze decyzje podjęte przez pracodawców geodezyjnych dotyczą utworzenia federacji z pozostałymi organizacjami działającymi w branży geodezyjnej. Dotyczy to głównie Geodezyjnej Izby Gospodarczej oraz Zachodniopomorskiej Geodezyjnej Izby Gospodarczej, które wstępnie zainteresowane są tą propozycją. Do Federacji Polskiego Wykonawstwa Geodezyjnego zostanie zaproszone także Stowarzyszenie Geodetów Polskich. Początkowo wszystkie organizacje zachowałyby własną tożsamość, podejmując jedynie współpracę np. przy ustalaniu wspólnego stanowiska w ważnych dla branży sprawach. W dalszej perspektywie można będzie myśleć o faktycznym zjednoczeniu, przynajmniej organizacji reprezentujących wykonawstwo geodezyjne.
Członkowie KZPFGK podjęli także uchwałę o przystąpieniu do Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”. Miałoby to w przyszłości zaowocować wpływem na kształt prawa już na etapie jego tworzenia.

KPK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt