wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-05-11| Geodezja, Mapy, Firma, Prawo, Instytucje, Kataster

NIK informuje o wynikach kontroli Zintegrowanego Systemu Katastralnego


Jak podsumował podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli Jacek Jezierski, „system budowano bez docelowej wizji, jak ma wyglądać, bez zabezpieczenia środków finansowych oraz bez świadomości, jak cały model ZSIoN będzie w przyszłości wyglądał”.

Podczas zakończonej właśnie konferencji prasowej Najwyższej Izby Kontroli przedstawiono informacje o wynikach kontroli Zintegrowanego Systemu Katastralnego w latach 2000-2005 (I półrocze) oraz funkcjonowania nadzoru budowlanego w kraju i województwie mazowieckim. Obok wiceprezesa NIK Jacka Jezierskiego w konferencji uczestniczyli m.in. dyrektor Departamentu Środowiska, Rolnictwa i Zagospodarowania Przestrzennego NIK Tadeusz Bachleda-Curuś oraz dyrektor Delegatury NIK w Warszawie Mieczysław Kosmalski. Najważniejszym ustaleniem przeprowadzonej przez NIK kontroli Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach jest negatywna ocena budowy ZSIoN w zakresie katastru nieruchomości. Krytycznie oceniono również fakt, że GUGiK nie był przygotowany organizacyjnie do realizacji tego systemu i zatrudniał osoby z zewnątrz. Wyniki kontroli przedstawiliśmy na Geoforum już 7 kwietnia. Obszerny artykuł na ten temat publikujemy również w majowym GEODECIE.

PJ


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt