Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-10-09| GNSS, Geodezja, Sprzęt, Firma

Topcon zakończył proces przejmowania firmy Sokkia


Zarząd Topcon Corporation Ltd. poinformował, że spółka nabyła 32,5 mln akcji firmy Sokkia Company Ltd. i jest w posiadaniu 93,82% jej udziałów. Tym samym Sokkia stała się integralną częścią Topcon Corp. Za akcje zapłacono prawie 194 mln dolarów.

W czerwcu br. nazwa firmy Sokkia została zmieniona na Sokkia Topcon Co., Ltd. W okresie przejściowym na rynku sprzętu geodezyjnego pozostanie marka Sokkia.
W wyniku przejęcia powstało jedno z największych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem inżynierskiego sprzętu pomiarowego. Połączenie zasobów finansowych, technologicznych i ludzkich pozwoli na bardziej dynamiczne i efektywne badania oraz rozwój i unowocześnienie produkowanych instrumentów. Z kolei połączenie sieci dystrybucyjnej Topcona i Sokkii oznacza znaczące polepszenie obsługi klientów.
W przyjętym przez korporację biznesplanie przewiduje się, że Topcon Corporation będzie odpowiedzialna za:
- rozwój, produkcję i sprzedaż odbiorników GPS i systemów sterowania maszynami,
- sprzedaż tachimetrów i akcesoriów (oprócz tachimetrów niezmotoryzowanych na terenie Japonii),
- przygotowanie globalnej strategii biznesowej.
Sokkia Topcon skupi się głównie na rozwoju technologicznym urządzeń, a także sprzedaży niektórych instrumentów pomiarowych.

Źródło: TPI


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS