Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-10-08| GIS, Mapy, Firma, Software

Microsoft wypuścił nową wersję Virtual Earth


Firma Microsoft wprowadziła wersję 6.2 Virtual Earth. Zmiany dotyczą serwisu Live Search Maps, usług sieciowych oraz Virtual Earth 3D i 3DVia.

Konkurent Google Earth i Google Maps ma wiele nowych funkcji, m.in.: pokazywanie nazw geograficznych w kilku wersjach językowych, wyznaczanie trasy z wykorzystaniem dowolnej liczny punktów pośrednich, wierniejsze odzwierciedlenie pogody dzięki aktualizacji danych meteorologicznych co 3 godziny i komponowaniu obrazu nieba za pomocą 14 typów chmur.
W usługach sieciowych Virtual Earth zmiany dotyczą m.in.: nowego międzynarodowego geokodowania, generowania statycznych map, geokodowania odwrotnego, możliwości odnajdowania obiektów mimo podania błędnej nazwy, zintegrowanego wyszukiwania.
Usługę 3DVia służącą do tworzenia modeli 3D przez użytkowników rozszerzono m.in. o metadane nowych zdjęć.
W 3D można już obejrzeć obiekty z 300 miast na całym świecie, w tym z Tuluzy (fot.).

AB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS