Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-10-08| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma

GPSMAP 640 i GPSMAP 620 Garmina dla żeglarzy i kierowców


Firma Garmin wprowadziła na rynek nowe, przenośne urządzenie nawigacyjne GPSMAP 640 z wyraźnym, dotykowym ekranem, wyposażone w kompleksowy zestaw map drogowych i morskich. Garmin przedstawił również drugą wersję produktu o nazwie GPSMAP 620, która posiada ten sam intuicyjny interfejs, lecz przeznaczona jest do sprzedaży poza Stanami Zjednoczonymi.

Przenośny model GPSMAP 640 ma wbudowany odbiornik GPS o wysokiej czułości oraz intuicyjny, wodoodporny (IPX7), duży dotykowy ekran WVGA o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli) który reaguje na każdy dotyk użytkownika.
Garmin 640 wyposażony jest w obszerne drogowe mapy USA, mapę świata z cieniowaniem rzeźby terenu oraz mapy amerykańskiego wybrzeża BlueChart g2. Do modelu GPSMAP 640 dołączany jest uchwyt mocujący na łódź. Gdy umieści się w nim urządzenie, nawigacja automatycznie przełącza się na tryb wodny, czyli uaktywnia mapy BlueChart g2 i prezentuje mapy morskie z cieniowaniem głębokości, oznaczeniem wraków, wód objętych zakazem wpływania, a także plany portów.

W opcjonalnej technologii BlueChart g2 Vision GPSMAP 640 wyświetla mapy w trójwymiarowej perspektywie, widziane „okiem marynarza” (ponad linią brzegową), a także „okiem ryby” (ukształtowanie dna). Mapy BlueChart g2 zawierają również zdjęcia lotnicze, przedstawiające rzeczywisty wygląd portów czy charakterystycznych punktów wybrzeża.
Po zamontowaniu w uchwycie samochodowym Garmin serii GPSMAP 640 oferuje typową nawigację drogową. Kierowca posługuje się takim samym menu i mapami, jak w popularnych modelach z tej serii.
Ponadto, korzystając z anteny GXM 40 (trzeba ją dokupić oddzielnie), w GPSMAP 640 można obejrzeć graficzne dane o pogodzie bezpośrednio na wyświetlaczu urządzenia.
Dzięki antenie GXM 40 kierowcy i żeglarze mogą korzystać z blisko 200 kanałów komercyjnego radia oraz z funkcji XM NavTraffic do omijania korków na drodze.

Źródło: Garmin


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS