Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-10-03| Geodezja, Firma, Edukacja, Instytucje

Opóźnia się start grawitacyjnego satelity GOCE


Start europejskiego satelity GOCE przeznaczonego do badania ziemskiego pola grawitacyjnego został przełożony na 27 października.

Jak poinformowało Europejskie Centrum Kontroli Lotów w Darmstadt (Niemcy), planowany na 5 października start z kosmodromu w Plesiecku (Rosja) przesunięto z uwagi na kłopoty techniczne z rosyjską rakietą nośną.
Satelita GOCE (Gravity field and steady-state Ocean Circulation Explorer) zbudowany został przez Europejską Agencję Kosmiczną we współpracy z naukowcami z 13 krajów. Aparat będzie poruszał się z prędkością 29 tys. km/h po prawie kołowej orbicie na wysokości zaledwie 260 km. GOCE ma służyć do szczegółowego badania ziemskiego pola grawitacyjnego oraz pozyskania informacji z zakresu cyrkulacji oceanicznej, fizyki wnętrza Ziemi oraz zmian poziomu morza.

JP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS