wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-09-03| Firma, Software

Terra Technologies nie zapłaciła za akcje Geomaru


Giełdowa spółka Sygnity S.A. poinformowała 3 września, że nie otrzymała od spółki Terra Technologies z Katowic zapłaty za akcje firmy Geomar S.A.

Umowy zawarte z Terra Technologies z Katowic dotyczyły sprzedaży przez Sygnity 68 595 akcji Geomar S.A. i 19 847 udziałów KPG Sp. z o.o. oraz zobowiązywały Terra Technologies do zapłaty za akcje Geomar S.A. do 3 września 2008 roku.
W związku z tym, że Terra Technologies nie zapłaciła w terminie za akcje Geomar S.A., Sygnity S.A. rozważy do 5 września podjęcie decyzji o ewentualnym odstąpieniu od umowy.

Skutkiem odstąpienia będzie przeniesienie prawa własności do ww. akcji i udziałów w Geomar S.A. i KPG Sp. z o.o. z powrotem na Sygnity. Odstąpienie od umowy będzie skutkowało także korektą wyników finansowych spółki za II półrocze br.
Jednocześnie zarząd Sygnity nadal podtrzymuje zamiar sprzedaży udziałów w ww. firmach.

Wartość ww. akcji firmy Geomar S.A. ze Szczecina wynosi 10,85 mln zł, natomiast udziałów w KPG Sp. z o.o. z Krakowa – 6,15 mln zł.

Źródło: Sygnity S.A.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zasady działania techmex... każdy kto współpracował z firmą techmex wie żę ich standardem jest niepłącenie w terminie albo niepłacenie wogóle. W związku z tym nie dziwię się, że firma założona przez byłego członka zarządu techmex zachowuje się tak samo...
odpowiedz zgłoś
Ciekaw jestem, jakimi argumentami przedstawiciele nikomu nieznanej firmy Terra Technologies, przekonali zarząd Sygnity, że są w stanie wyłożyć kilkanaście milionów na te zakupy...
odpowiedz zgłoś
Może tylko bateria w komórce padła. A że nie donoszą ładowarek razem z chlebem i kaszą...
odpowiedz zgłoś
Co wstrętne CBA ;-) pokrzyżowało plany A.G. Prokurator zapewne nie pozwolił na zrobienie przelewu z aresztu..... A może skoro nie udało się z łapówkami to po prostu zabrakło kasy? Polecam zainteresowanym artykuł w Parkiecie: http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=615736
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS