Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-02| Mapy, Teledetekcja, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Wkrótce ciekawa wystawa planów Lindleya w Archiwum Państwowym m.st. WarszawyArchiwum Państwowe m.st. Warszawy planuje zorganizowanie na przełomie czerwca i lipca br. wystawy pt. „Inżynierowie bez granic. Lindeyowskie plany Warszawy końca XIX wieku.”
Celem wystawy jest popularyzacja wiedzy o planach Lindleya, będących obrazem kartograficznym dawnej Warszawy. Wielkoskalowe mapy Lindelya uznawane są za jedno z największych dzieł kartografii europejskiej.
W części ekspozycyjnej wystawy zaprezentowane zostaną liczne reprodukcje planów tego angielskiego inżyniera, a w towarzyszącym wystawie wydawnictwie książkowym znajdą się m.in. reprodukcje planu w skali 1:2500 oraz opis pomiarów i podłoże historyczne powstania map. Autorami tego opracowania są Paweł E. Weszpiński i dr Ryszard Żelichowski. Termin wystawy pokrywa się z przygotowywanym przez dr Ryszarda Żelichowskiego drugim zjazdem rodziny Lindleyów.
Otwarcie i ekspozycja wystawy odbędzie się w siedzibie archiwum przy ul. Krzywe Koło 7 w Warszawie. Później ekspozycja będzie prezentowana także w innych miejscach.

jp


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS