Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-01| Geodezja, Mapy, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Apel o wsparcie Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej


W dniach 12-14 czerwca odbędzie się kolejna edycja Konkursu Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, w którym udział biorą uczniowie średnich szkół geodezyjnych z całego kraju. Impreza odbędzie się w Opatowie, a jej przygotowaniem zajmie się kadra Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowego w Warszawie. Patronat nad imprezą objęli główny geodeta kraju i starosta opatowski.
Od bieżącego roku konkurs ma rangę olimpiady (wiedzy geodezyjnej i kartograficznej), o co od dłuższego czasu zabiegały szkoły geodezyjne. Organizatorem jest Stowarzyszenie Geodetów Polskich wraz z: Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ministerstwem Transportu i Budownictwa oraz Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii. Zmiana formuły spowodowała perturbacje finansowe wywołane tym, że trzy ostatnie instytucje nie zarezerwowały pieniędzy na przeprowadzenie konkursu, jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Z kolei SGP nie posiada wystarczających środków na ten cel, stąd apel stowarzyszenia skierowany do środowiska o finansowe lub rzeczowe wsparcie imprezy.
Warto przypomnieć, że Konkurs Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej ma długoletnią tradycję. Jego pierwsza edycja odbyła się bowiem w 1979 roku w Lublinie.

Wpłaty prosimy kierować na konto Zarządu Głównego SGP:
Bank Millenium S.A. nr 79 1160 2202 0000 0000 5515 6880 z dopiskiem „Olimpiada”.
Informacji na temat olimpiady udzielają: Jakub W. Frelek (602-210-619) oraz Anna Jarmułowicz (22 826-87-51).

jp


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS