Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-08-19| Geodezja, Mapy, Prawo, Instytucje

Ogłoszono aktualne listy projektów indywidualnych


W ostatnich dniach minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska opublikowała w Monitorze Polskim obwieszczenia w sprawie listy projektów indywidualnych dla dwóch programów operacyjnych: Infrastruktura i Środowisko (MP nr 58 z 13 sierpnia, poz. 521) i Innowacyjna Gospodarka (MP nr 60 z 18 sierpnia, poz. 536).

Ogłoszenie w całości zastępuje listy projektów ogłoszone uprzednio w MP, a równocześnie możemy przeczytać, że podane informacje (dotyczące nazw projektów, orientacyjnego kosztu projektów czy ich dofinansowania itp.) mają jedynie charakter indykatywny i mogą ulec zmianie na etapie zawierania umów o dofinansowanie.

Jak już informowaliśmy, po ostatniej weryfikacji (której wyniki przedstawiono 31 lipca br.) w wykazie indywidualnych projektów kluczowych dla PO Innowacyjna Gospodarka na liście podstawowej (VII oś priorytetowa „Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji”) znajdują się m.in.: ● Geoportal (na liście z 31 lipca był to Geoportal 2), ● Informatyzacja wydziałów ksiąg wieczystych, ● Rozbudowa dziedzinowej platformy elektronicznej Ministerstwa Sprawiedliwości, w tym uruchomienie usług dla przedsiębiorców i osób fizycznych na portalu dostępowoinformacyjnym – dostęp elektroniczny do wydziałów ksiąg wieczystych, które prowadzą księgi wieczyste w formie elektronicznej, KRK, Biura Monitora Sądowego i Gospodarczego, ● System Informacyjny Statystyki Publicznej. Na liście z 31 lipca był jeszcze System Informacyjny Statystyki Publicznej 2, na obecnej liście go nie ma.

Z kolei na liście podstawowej indywidualnych projektów kluczowych dla PO Infrastruktura i Środowisko (priorytet XIII „Infrastruktura szkolnictwa wyższego”) znalazły się m.in.: ● Centrum Naukowo-Dydaktyczne Wydziału Inżynierii i Kształtowania Środowiska – „Centrum Wodne” SGGW (będzie obejmował m.in. budowę i wyposażenie budynku laboratoryjno-dydaktycznego z pracowniami i laboratoriami Katedry Geoinżynierii, Budownictwa i Geodezji) oraz ● Rozbudowa kampusu Politechniki Koszalińskiej przy ul. Śniadeckich (obejmie wyposażenie w nowoczesną aparaturę m.in. Laboratorium Geotechniki i Geodezji).

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS