Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-04-25| Mapy, Firma, Edukacja

Warszawa na planie z 1955 r. w Gazecie Wyborczej


Do dzisiejszego wydania Gazety Wyborczej dołączono kolejny dawny pan stolicy (poprzedni z roku 1935 roku GW opublikowała tydzień temu). Tym razem można obejrzeć jak miasto wyglądało w 1955 roku, choć nie do końca...
Plan ten jest przeciwieństwem przedwojennego, który uwzględniał również ulice, które dopiero miały powstać. Plan z 1955 roku jest bardzo niekompletny. Brakuje na nim dwóch mostów, przebieg małych uliczek celowo zniekształcono, utajniono tereny przemysłowe i wiadukty. Jest również wybrakowany kartograficznie – nie ma na nim skali, a układ i przebieg ulic jest schematyczny.
Na drugiej stronie planu, GW umieściła krótkie opisy wielu obiektów, które powstały w latach 40. i 50. m.in. Stadion Dziesięciolecia, kino Moskwa i Plac Konstytucji.

Źródło: GW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS