Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2024-12-20| Sprzęt, Edukacja

Studenci WAT-u wiedzą, jak budować drony

17 grudnia obyło się uroczyste wręczenie nagród w IV edycji konkursu o nagrodę Ministra Obrony Narodowej za realizację bezzałogowego systemu powietrznego, lądowego i morskiego do zastosowań związanych z obronnością i bezpieczeństwem państwa. W tym roku ponownie na podium znaleźli się studenci Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.


Studenci WAT-u wiedzą, jak budować drony <br />
Od lewej: Maja Walasik, Marcin Lisowski (opiekun) oraz Bartłomiej Kryński
Od lewej: Maja Walasik, Marcin Lisowski (opiekun) oraz Bartłomiej Kryński
Studenci WAT-u wiedzą, jak budować drony <br />
Nawodny system bojowy SCYLLA
Nawodny system bojowy SCYLLA

Konkurs skierowany jest do studentów i doktorantów uczelni wojskowych – WAT w Warszawie, Akademii Wojsk LÄ…dowych we WrocÅ‚awiu, Lotniczej Akademii Wojskowej w DÄ™blinie oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W tegorocznej rywalizacji wzięło udziaÅ‚ 58 projektów, z których 25 zakwalifikowaÅ‚o siÄ™ do 2 etapu i zawalczyÅ‚o w finale.

II miejsce za realizacjÄ™ bezzaÅ‚ogowego systemu morskiego w kategorii bojowej zajÄ…Å‚ zespół z WILiG WAT w skÅ‚adzie: Maja Walasik oraz BartÅ‚omiej KryÅ„ski, który wykonaÅ‚ projekt pt.: „BezzaÅ‚ogowy System Bojowy SCYLLA”. Opiekunem projektu byÅ‚ mgr inż. Marcin Lisowski.

SCYLLA to nawodny system bojowy stanowiący doskonałe rozwiązanie dla potrzeb Sił Zbrojnych RP. Głównym celem projektu było opracowanie bezzałogowego statku morskiego umożliwiającego aktywną ochronę morskiej infrastruktury krytycznej poprzez detekcję obiektów, opartą na autorskich algorytmach sztucznej inteligencji, oraz zniszczenie wrogiej jednostki morskiej.

Maja Walasik, WILiG WAT


«« powrót

UdostÄ™pnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama