Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2024-12-13| Geodezja, GIS, Firma

Podcast "Nawigator Cyfryzacji": pierwszy odcinek już on-line

GISPartner wystartował z branżowym podcastem „Nawigator Cyfryzacji”, który ma na celu przybliżenie tematyki cyfrowej transformacji w sektorze publicznym i biznesie. Zaproszeni eksperci będą poruszać kwestie związane m.in. z systemami informacji przestrzennej (GIS), big data oraz e-usługami. Pierwszy odcinek z udziałem Marcina Bajtka, współzałożyciela firmy, jest już dostępny na Spotify, Apple Podcasts i Amazon Music.


Podcast "Nawigator Cyfryzacji": pierwszy odcinek już on-line

– Chcemy podzielić się naszym doświadczeniem i spojrzeniem na technologie, które zmieniają sposób działania administracji publicznej i przedsiębiorstw. Podcast to dla nas naturalne miejsce, by opowiadać o tym, co pasjonuje nas od ponad dwóch dekad – tłumaczy Marcin Bajtek, wiceprezes firmy GISPartner.

Pierwszy odcinek „Nawigatora Cyfryzacji” stanowi swoistą podróż w czasie – do lat dwutysięcznych, czyli początków cyfrowej transformacji administracji publicznej w Polsce.
– Wprowadzenie GIS-u ponad 20 lat temu budziło podobne emocje, jakie dziś wywołuje sztuczna inteligencja. To była prawdziwa rewolucja, która zmieniła sposób, w jaki patrzymy na mapy i zarządzamy przestrzenią – wspomina w podcaście Marcin Bajtek, który był gościem pierwszego odcinka.

Rozmowa nie tylko dotyka początków GIS w Polsce, ale też ukazuje trudności i wyzwania związane z edukowaniem rynku. Nie brakuje również barwnych historii z początków cyfryzacji, takich jak drukowanie map na ploterach działających 24 godziny na dobę czy problemy z przekonywaniem instytucji publicznych do inwestycji w nowoczesne rozwiązania. Marcin Bajtek podkreśla, jak kluczowe było zrozumienie wartości danych przestrzennych dla rozwoju miast i regionów.

W premierowym odcinku jest mowa także o współczesności. Najnowsze technologie GIS, big data, analizy zobrazowań satelitarnych, digital twin oraz sztuczna inteligencja otwierają nowe perspektywy zarówno dla administracji publicznej, jak i dla sektora prywatnego. Rozmowa w studiu „Nawigatora Cyfryzacji” pokazuje, jak bardzo ta branża się zmieniła.

Następny odcinek dotyczyć będzie zaawansowanych systemów analizy w wykorzystaniem baz grafowych.

Źródło: GIS Partner


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama