Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2024-09-06| Sprzęt

Dron-myśliwy zapoluje na wrogie statki bezzałogowe

Advanced Protection Systems (APS), polski ekspert od walki z dronami, wprowadza nowe narzędzie do neutralizacji małych obiektów latających. Nieuzbrojony dron-myśliwy lokalizuje i taranuje wrogie bezzałogowce, wykorzystując energię kinetyczną do ich zniszczenia.


Dron-myśliwy zapoluje na wrogie statki bezzałogowe

Dron-myśliwy jest częścią systemów antydronowych (SKYctrl), w których projektowaniu i produkcji specjalizuje się gdyńska spółka APS. Firma tworzy radary oraz bazujące na nich systemy skutecznie wykrywające, śledzące i neutralizujące bezzałogowe statki powietrzne. Korzystają z nich między innymi armie Polski i Ukrainy, a także elektrownie, rafinerie czy sieci telekomunikacyjne na całym świecie.

Dron-myśliwy działa w dużej mierze autonomicznie – naprowadzanie na cel odbywa się z wykorzystaniem radarów tworzonych specjalnie na potrzeby systemów antydronowych oraz wideotrackera. Grupa dronów-myśliwych wysłana do neutralizacji wrogiego roju statków bezzałogowych komunikuje się między sobą i dzieli celami według optymalnych warunków ataku.

Na systemy antydronowe APS składają się: radary (FIELDctrl) wykrywające małe obiekty latające, efektory służące ich neutralizacji oraz oprogramowanie (CyView C2) zarządzające całym systemem. Oprogramowanie może kontrolować też grupę zintegrowanych ze sobą zestawów antydronowych rozstawionych w różnych miejscach.

Dron-myśliwy został po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach odbywającego się w dniach 3–6 września.

Źródło: APS


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama