Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-07-10|

101. analiza stanu baz danych EGiB

Na blogu dr. hab. inż. Waldemara Izdebskiego można znaleźć wyniki kolejnego badania stanu baz danych ewidencji gruntów i budynków.


101. analiza stanu baz danych EGiB

W podsumowaniu badania z 6 lipca autor podał, że liczba powiatów z błędnymi identyfikatorami nie zmieniła się od poprzedniego zestawienia i wynosi 12. Łącznie w wyniku analizy otrzymano 58 369 błędów (spadek o 193 w ciągu tygodnia) w czterech województwach: śląskim (40 503 błędy), lubelskim (17 684 błędy), łódzkim (140 błędów) oraz pomorskim (42 błędy).

Od ostatniego badania nie zmieniła się także liczba powiatów z błędami w geometrii i dalej wynosi 31. W sumie kontrola wykazała 2793 działek o błędnej geometrii (wzrost o 3 w ciągu tygodnia).
Działek bez geometrii jest natomiast 8 – wszystkie w powiecie kłobuckim (woj. śląskie).

Ponadto w wyniku kontroli przeprowadzonej 6 lipca wykrytych zostało 9476 błędów wynikających z wzajemnego nakładania się działek w 109 powiatach. Od ostatniego zestawienia ubyły dwa powiaty: krapkowicki i ełcki, natomiast przybyły trzy – radomski, mielecki i pilski.

W podsumowaniu badania autor zwrócił też uwagę na postęp w eliminacji oznaczenia arkuszy w identyfikatorach działek ewidencyjnych. Aktualnie powiatów z występującym oznaczeniem arkuszy jest 114.
Osobna strona poświęcona wyłącznie postępom w eliminacji arkuszy dostępna jest TUTAJ.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS