Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-07-09| Mapy

GUGiK prezentuje zaktualizowaną mapę pokrycia terenu

Główny Urząd Geodezji i Kartografii w ramach prac własnych przygotował aktualizację cyfrowej mapy pokrycia terenu Polski (1:500 000) – wydanie 2024 r.


GUGiK prezentuje zaktualizowaną mapę pokrycia terenu

Aktualizacja mapy dotyczyła podziału administracyjnego kraju, sieci osadniczej, drogowej i obszarów chronionych. Opracowanie, podobnie jak poprzednie wydania, zostało przygotowane w formacie GeoTiff.

Głównym źródłem aktualizacji danych były bazy: Państwowego Rejestru Granic (PRG), Państwowego Rejestru Nazw Geograficznych (PRNG), Bazy Danych Obiektów Topograficznych (BDOT10k), Bazy Danych Obiektów Ogólnogeograficznych (BDOO) oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mapę w pełnej rozdzielczości w formacie GeoTiff można kupić, składając stosowny wniosek. Jednocześnie zgodnie z Pgik podmioty realizujące m.in. cele edukacyjne czy realizujące zadania publiczne mogą pozyskać ten plik nieodpłatnie.
Wyłącznie do celów poglądowych można natomiast pobrać miniaturę mapy, czyli plik o zmniejszonej rozdzielczości.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS