Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-07-03| Geodezja, Prawo, Instytucje

Redakcja Geoforum.pl uzyskała możliwość wglądu do akt postępowania ws. plagiatu

O takim zarządzeniu referenta sprawy 4313-4.Ds.1243.2023 dot. plagiatu w pracy konkursowej GGK Alicji Kulki dowiedzieliśmy się wczoraj (2 lipca) z pisma zastępcy prokuratora rejonowego Kariny Sobków.


Redakcja Geoforum.pl uzyskała możliwość wglądu do akt postępowania ws. plagiatu <br />
Wybrane strony z koncepcji Alicji Kulki z zaznaczonymi skopiowanymi fragmentami
Wybrane strony z koncepcji Alicji Kulki z zaznaczonymi skopiowanymi fragmentami

W piśmie tym otrzymaliśmy także odpowiedzi na trzy pytania o powołanie biegłego z zakresu badania własności intelektualnej (pisaliśmy o tym TUTAJ):
1. Kiedy Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście zleciła wykonanie opinii przez biegłego w sprawie 4313-4.Ds.1243.2023?
2. Czy do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście wpłynęła już wspomniana wyżej opinia?
3. Jeśli nie, kiedy upływa termin na dostarczenie przez biegłego wspomnianej wyżej opinii?

Zastępca prokuratora rejonowego Karina Sobków podała, że postanowienie o powołaniu biegłego zostało wydane 1 lutego br., a termin sporządzenia opinii ustalono na 1 maja br.
Z dalszej treści pisma wynika jednak, że terminu tego najprawdopodobniej nie udało się dotrzymać. Biegły poinformował bowiem, że do opracowania opinii potrzebuje edytowalnej wersji pracy GGK Alicji Kulki. W związku z tym prokuratura pismem z 20 czerwca br. zwróciła się do Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji MRiT o „niezwłoczne nadesłanie właściwej wersji kwestionowanej pracy konkursowej”.

Z pełną treścią odpowiedzi prokuratury można zapoznać się poniżej.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS