Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-28| Geodezja, Instytucje

O zatrudnieniu i wynagrodzeniach w GUGiK w 2023 r.

W czerwcu na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii opublikowane zostało wystąpienie pokontrolne NIK z „Wykonania budżetu państwa w 2023 r. w części 18 – Budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo”. W dokumencie tym znajdziemy m.in. informacje na temat zatrudnienia w GUGiK-u.


O zatrudnieniu i wynagrodzeniach w GUGiK w 2023 r.

Z wystąpienia dowiadujemy się, że w 2023 r. w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii w przeliczeniu na pełne etaty nastąpił spadek przeciętnego zatrudnienia ze 144 do 134 osób, głównie dotyczący członków korpusu służby cywilnej. W tym samym okresie przeciętne zatrudnienie w MRiT wzrosło o 5 osób, a w GUNB o 6.

Według wyjaśnień dyrektor Departament Budżetu i Finansów w MRiT udzielonych NIK zmniejszenie liczby zatrudnionych w GUGiK spowodowane było głównie czynnikami ekonomicznymi. Pracownicy rozwiązywali umowy o pracę w związku z możliwością zatrudnienia gdzie indziej na lepszych warunkach finansowych.

W celu uzupełnienia zatrudnienia w 2023 r. w GUGiK przeprowadzono 42 nabory na wolne stanowiska w służbie cywilnej, z których jedynie 11 zakończyło się ich obsadzeniem. Zawarto również 5 umów o pracę (na liczbę 3,7 etatu) z pracownikami niebędącymi członkami korpusu służby cywilnej.

W GUGiK w 2023 r. wydatki na wynagrodzenia wyniosły 16,346 mln zł i były wyższe o 6,7% od wydatków w 2022 r. (15,327 mln zł).
Tym samym przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto na jednego pełnozatrudnionego w GUGiK w 2023 r. wyniosło 10 165 zł i było o:
• 180 zł wyższe niż w MRiT,
• 1317 zł niższe niż w GUNB,
• 342 zł niższe niż w całej części 18 budżetu państwa.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS