Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-25| Geodezja, Prawo, Instytucje

Mniej posiedzeń i wyższe wynagrodzenia: szykują się zmiany dot. PRGiK i KSNG

Do wykazu prac legislacyjnych ministra rozwoju i technologii wpisany został projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie trybu i zakresu działania Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej i Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasad wynagradzania ich członków.


Mniej posiedzeń i wyższe wynagrodzenia: szykują się zmiany dot. PRGiK i KSNG

Jak możemy przeczytać w dokumencie, ostatnia nowelizacja rozporządzenia ws. PRGiK oraz KSNG miała miejsce w 2009 r. Stąd też po przeprowadzonej przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii analizie stwierdzono konieczność wprowadzenia zmian w tym akcie.

Projekt przewiduje:

1. Zmniejszenie częstotliwości posiedzeń PRGiK oraz KSNG z co najmniej czterech do co najmniej dwóch w ciągu roku (jednocześnie propozycja zmiany nie wyklucza możliwości przeprowadzenia większej liczby posiedzeń w razie konieczności).

2. Wprowadzenie możliwości organizacji posiedzeń PRGiK w niepełnym składzie (obecne przepisy umożliwiają organizację wyłącznie posiedzeń w formie „plenarnej”, a więc w pełnym składzie, natomiast doświadczenia z ostatnich kilku lat pokazują, że obecność wszystkich członków nie zawsze jest konieczna).

3. Zwiększenie wynagrodzeń za udział w pracach PRGiK i KSNG, które nie były waloryzowane od 2009 r., oraz rozróżnienie wynagrodzeń dla członków i wiceprzewodniczących.

4. Wprowadzenie zasady publikowania wykazów i innych opracowań KSNG wyłącznie w formie elektronicznej (dotychczas obligatoryjne było publikowanie wykazów i innych opracowań KSNG w formie drukowanej).

Przewidywany termin wydania rozporządzenia to III kwartał 2024 r.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS