Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-13| JST, Planowanie przestrzenne

Poprawia się stan danych i usług planistycznych

Firma Geo-System opublikowała wyniki najnowszego badania danych i usług z zakresu zagospodarowania przestrzennego.


Poprawia się stan danych i usług planistycznych
Poprawia się stan danych i usług planistycznych <br />
Rozkład ocen wszystkich przebadanych zbiorów
Rozkład ocen wszystkich przebadanych zbiorów

Przypomnijmy, że w pierwszym badaniu, opublikowanym w połowie stycznia 2023 r., Geo-System przeanalizował, czy gminy zgłosiły już do ewidencji zbiorów i usług danych przestrzennych (EZiUDP) swoje zbiory z aktami planowania przestrzennego (APP), a także powiązane z nimi serwisy sieciowe. Zgodnie z obowiązującymi przepisami samorządy powinny to zrobić do końca października 2022 r. Badanie wykazało jednak, że nie brak gmin, które nie sprostały tym regulacjom.
Bardziej wnikliwą analizę Geo-System przeprowadził pod koniec stycznia 2023 r. Jej wynikiem była ocena zbioru przedstawiona w skali punktowej od 0 do 10.

Najnowsza analiza została przeprowadzona w czerwcu br.
Aktualnie spośród 2477 gmin 82 jednostki nie zgłosiły żadnego zbioru do ewidencji. 55 gmin posiada jeden zbiór, 1804 dwa zbiory, a 536 trzy zbiory. Zbiór POG (plan ogólny gminy) zgłosiło już 549 gmin i tu widać największy wzrost – dwa miesiące temu takich zgłoszeń było dwa razy mniej (269).
Wszystkich zbiorów dot. planowania przestrzennego jest 5271 (wzrost o ponad 300). 764 z nich nie ma żadnych usług – tu należy jednak zaznaczyć, że w większości są to zbiory POG. Wszystkie usługi (wyszukiwania, przeglądania i pobierania) ma 4010 zbiorów.

W porównaniu do poprzedniej analizy wykonanej w kwietniu nastąpił wzrost średniej oceny zbiorów i usług z 7,01 do 7,09. Przy czym należy podkreślić, że w badaniu nie brano pod uwagę zbiorów POG. Rozkład ocen uzyskanych przez poszczególne gminy jest niemal identyczny jak w poprzednim badaniu. Maksymalną ocenę 10 pkt. uzyskało 33,5% gmin, 25,4% otrzymało ocenę z przedziału <7,10), 26,5% z przedziału <4,7), a 9,9% z przedziału (0,4). 4,7% gmin uzyskało 0 pkt.

Źródło: Geo-System


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS