Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-11| Geodezja, JST

[aktualizacja] Nieaktualny zbiór danych PRG-adresy

Brak nowych adresów w portalu polska.e-mapa.net wynika z nieaktualnych danych PRG publikowanych przez GUGiK – poinformowała na swoim blogu firma Geo-System.


[aktualizacja] Nieaktualny zbiór danych PRG-adresy

W ten sposób odniosła się do zapytań kierowanych przez gminy, dotyczących braku nowo nadanych adresów w portalach ogólnopolskich.

Dalej spółka wyjaśnia, że zgodnie z informacjami GUGiK-u dane PRG obejmujące m.in. adresy publikowane są w postaci archiwum zbiorczego z plikami GML dla poszczególnych województw. Jest ono dostępne pod adresem:
https://opendata.geoportal.gov.pl/prg/adresy/PRG-punkty_adresowe.zip

Po pobraniu można się przekonać, że archiwum nie było aktualizowane od co najmniej tygodnia. Daty i nazwy rozpakowanych plików wskazują, że dane pochodzą z końca maja. Zatem wszystkie adresy nadane przez gminy w czerwcu nie będą widoczne w portalach krajowych wykorzystujących powyższe dane do zasilenia bazy.

Geo-System wysłał już w tej sprawie pytanie do GUGiK-u.

AKTUALIZACJA z 13 czerwca 2024 r.
Firma Geo-System poinformowała, że otrzymała dziś (13 czerwca) wiadomość z GUGiK-u o dostępności danych wygenerowanych 11 czerwca br.

Źródło: Geo-System


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS