Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-03| Mapy

Nowe arkusze mapy hydrogeologicznej Polski udostępnione

W ubiegłym miesiącu Państwowy Instytut Geologiczny – PIB opublikował 20 kolejnych arkuszy „Mapy Hydrogeologicznej Polski w skali 1:50 000 – Pierwszy Poziom Wodonośny (PPW) – Występowanie i hydrodynamika”. Łącznie w internecie dostępnych jest już 967 arkuszy tej mapy.


Nowe arkusze mapy hydrogeologicznej Polski udostępnione

Mapa zbiorcza „MHP PPW – Występowanie i hydrodynamika” zawiera następujące informacje:
• identyfikacja pierwszego poziomu wodonośnego (rodzaj i stratygrafia PPW) z podziałem na jednostki hydrodynamiczno-geomorfologiczne,
• hydrodynamika PPW wraz z charakterystyką zwierciadła wód podziemnych,
• głębokość występowania PPW,
• obszary objęte zasięgiem znaczącego obniżenia bądź podniesienia zwierciadła PPW w wyniku działań antropogenicznych,
• związek hydrauliczny wód podziemnych z powierzchniowymi.

Dostęp do skanów, tekstów objaśnień i metryczek otworów poszczególnych arkuszy możliwy jest za pomocą aplikacji „CBDG resources”, do której następuje przekierowanie z CBDG GeoLOG i GEOLOGIA. Użytkownicy po wybraniu warstwy informacyjnej „Szczegółowa Mapa Geologiczna Polski 1:50 000” – „Seryjne mapy arkuszowe – skorowidz 1:50 000” i zaznaczeniu interesujących ich arkuszy przekierowywani są do aplikacji udostępniającej dane źródłowe.
Do pobierania skanów i tekstów arkuszy map nie są potrzebne żadne dodatkowe uprawnienia.

Źródło: PIG-PIB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS