Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-28| Geodezja, Prawo, Instytucje

GUGiK nie chce podać wydatków na doradców GGK

Główny Urząd Geodezji i Kartografii odmówił Geoforum.pl podania łącznych kosztów poniesionych na funkcjonowanie doradców GGK w latach 2023–2024.


GUGiK nie chce podać wydatków na doradców GGK

We wniosku z 9 maja poprosiliśmy o podanie łącznych kwot wypłaconych doradcom GGK w 2023 r. i 2024 r. W odpowiedzi pocztą tradycyjną otrzymaliśmy wczoraj (27 maja) decyzję o odmowie udostępnienia informacji publicznej.

W uzasadnieniu GUGiK m.in. powołał się na zapisy ustawy o dostępie do informacji publicznej mówiące o ograniczeniu prawa do informacji publicznej ze względu na prywatność osoby fizycznej.
Dalej urząd podał, że „tylko jedna osoba zatrudniona jest na stanowisku doradcy Głównego Geodety Kraju”, więc przekazanie wnioskowanych kwot „byłoby naruszeniem prywatności (…), tym bardziej, że doradca nie jest funkcjonariuszem publicznym”.

Poniżej publikujemy pełną treść decyzji odmownej.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS