Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-27| JST, Planowanie przestrzenne

Gminy mogą już aplikować o milionowe środki na opracowanie m.in. planów ogólnych

W tym miesiącu ruszył nabór w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności dotyczący reformy planowania i zagospodarowania przestrzennego (Inwestycja A1.3.1).


Gminy mogą już aplikować o milionowe środki na opracowanie m.in. planów ogólnych

W ramach tego naboru urzędy gmin mogą ubiegać się o wsparcie na opracowanie (zgodnie ze znowelizowaną ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym) planów ogólnych, gminnych programów rewitalizacji i miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Łączna kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie to ponad 871 mln zł. Jest ona podzielona w następujący sposób:
• 458 mln zł – plany ogólne,
• 319 mln zł – MPZP,
• 94 mln zł – gminne programy rewitalizacji.
W przypadku planów ogólnych maksymalna kwota wsparcia z KPO waha się (w zależności od gminy) od około stu tysięcy do ponad miliona złotych.

Nabór trwa od 21 maja br. do 30 czerwca 2026 r.

Źródło: MRiT


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS