Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-23| Geodezja, Przetargi, Instytucje

Rusza pomiar punktów osnowy grawimetrycznej klasy bazowej

Główny Geodeta Kraju zawarł 20 maja umowę z Instytutem Geodezji i Kartografii na wykonanie pomiaru osnowy grawimetrycznej klasy bazowej.


Rusza pomiar punktów osnowy grawimetrycznej klasy bazowej <br />
Szkic rozmieszczenia punktów osnowy grawimetrycznej klasy bazowej przewidzianych do pomiaru
Szkic rozmieszczenia punktów osnowy grawimetrycznej klasy bazowej przewidzianych do pomiaru

Przedmiot umowy w zakresie zamówienia podstawowego obejmuje zaprojektowanie i stabilizację znaków geodezyjnych w miejsce 9 punktów zniszczonych oraz wykonanie pomiarów gradientu pionowego przyspieszenia siły ciężkości i wartości absolutnego przyspieszenia siły ciężkości na 82 punktach bazowej osnowy grawimetrycznej wraz z opracowaniem danych pomiarowych i sporządzeniem dokumentacji geodezyjnej z wykonanych prac. Wartość podpisanej umowy na 2024 rok to 723 tys. zł brutto. Zakończenie prac zamówienia podstawowego przewidziane jest na 29 listopada br.

Umowa przewiduje także możliwość uruchomienia zamówienia opcjonalnego obejmującego wykonanie pomiarów gradientu pionowego przyspieszenia siły ciężkości oraz wartości absolutnego przyspieszenia siły ciężkości na pozostałych 86 punktach bazowej osnowy grawimetrycznej wraz z opracowaniem danych pomiarowych i sporządzeniem dokumentacji geodezyjnej z wykonanych prac. Wartość zamówienia opcjonalnego na 2025 rok to 724 tys. zł. Zakończenie prac zamówienia opcjonalnego przewidziane jest na 28 listopada 2025 r.

Oferta IGiK-u była jedyną, jaka wpłynęła w postępowaniu.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS