Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-13| Geodezja, Kataster

Nowe wyniki badania EGiB i strona o arkuszach

Na swoim blogu dr hab. inż. Waldemar Izdebski zaprezentował wyniki najnowszej analizy stanu baz danych ewidencji gruntów i budynków. Od poprzedniego badania, na co warto zwrócić uwagę, modyfikacji uległy szczegółowe rozwijalne listy powiatów z błędami – zamieszczono w nich informacje o zmianie liczby błędów.


Nowe wyniki badania EGiB i strona o arkuszach

W podsumowaniu badania autor podał, że 11 maja liczba powiatów z błędnymi identyfikatorami zwiększyła o jeden do 18. W porównaniu z poprzednim zestawieniem przybył powiat nowosądecki. Łącznie w wyniku analizy otrzymano 59 582 błędów (spadek o 157 w ciągu tygodnia).

Z kolei liczba powiatów z błędami w geometrii działek pozostała bez zmian – jest ich 31. W sumie kontrola wykazała 2836 działek o błędnej geometrii (spadek o 3 w ciągu tygodnia).
Działek bez geometrii jest natomiast 9 – wszystkie w powiecie kłobuckim (woj. śląskie).

Ponadto w wyniku kontroli przeprowadzonej 11 maja w 115 powiatach wykrytych zostało 11 080 błędów wynikających z wzajemnego nakładania się działek. Od ostatniego zestawienia ubyły cztery powiaty, w których występują tego typu błędy: sierpecki, chojnicki, leszczyński oraz ostrzeszowski, natomiast przybyły dwa – skierniewicki i żywiecki.

W podsumowaniu badania autor zwrócił też uwagę na postęp w eliminacji oznaczenia arkuszy w identyfikatorach działek ewidencyjnych. Aktualnie powiatów z występującym oznaczeniem arkuszy jest 116.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że Waldemar Izdebski uruchomił na swoim blogu osobną stronę poświęconą wyłącznie postępom w eliminacji arkuszy. Można na niej znaleźć informacje o stanie wyjściowym, podjętych działaniach monitorujących oraz stanie bieżącym.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS