Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-09| Imprezy

Powrót na stanowisku podkarpackiego WINGiK-a

18 kwietnia Bogusław Baran został ponownie powołany na stanowisko podkarpackiego wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego. Wcześniej piastował tę funkcję w latach 2012–2017.


Powrót na stanowisku podkarpackiego WINGiK-a

Bogusław Baran urodził się w 1965 roku w Rzeszowie. Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie (1984 r.) oraz Wydziału Geodezji Górniczej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (1991 r.). Po obronie pracy magisterskiej na specjalności geodezja inżynieryjno-przemysłowa rozpoczął pracę w ówczesnym Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym „Geokart” w Rzeszowie (obecnie OPGK Rzeszów). Pracował tam przez 16 lat na stanowiskach od asystenta geodety po kierownika pracowni, biorąc w udział we wszystkich asortymentach prac geodezyjnych oraz uczestnicząc we wdrażaniu technologii pomiaru, tworzenia i opracowywania mapy numerycznej. Uzyskał też uprawnienia zawodowe w zakresach 1 i 2.

W roku 2007 podjął pracę na stanowisku kierownika Oddziału Kontroli i Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej w Rzeszowie. Równocześnie, w latach 2007–2008, odbywał studia podyplomowe z zakresu administracji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
W 2012 roku został powołany na stanowisko PWINGiK-a i pełnił tę funkcję do sierpnia 2017 r. W tym czasie m.in. aktywnie współuczestniczył w rozpoczęciu programu budowy Podkarpackiego Systemu Informacji Przestrzennej, którego jednym z efektów jest pełna cyfryzacja prowadzonych map na terenie całego województwa podkarpackiego.

Po odwołaniu z funkcji PWINGiK pracował nadal w WIGiK w Rzeszowie. Jako główny specjalista w Oddziale Katastru Nieruchomości zajmował się orzecznictwem administracyjnym w sprawach ewidencji gruntów i budynków oraz scaleń gruntów.
Za pracę zawodową został odznaczany Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz odznaką honorową Zasłużony dla Rolnictwa.
Bogusław Baran jest żonaty, ma 3 dzieci.

W latach 2017–2024 funkcję PWINGiK-a pełniła Grażyna Podgórska, która z dniem 27 lutego br. przeszła na emeryturę.

Źródło: PUW w Rzeszowie, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS