Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-09| Geodezja, Kataster

Aktualne wyniki badania danych EGiB

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski zaprezentował na swoim blogu wyniki najnowszej analizy stanu baz danych ewidencji gruntów i budynków.


Aktualne wyniki badania danych EGiB

W podsumowaniu badania autor podał, że 4 maja liczba powiatów z błędnymi identyfikatorami zmalała o jeden do 17. W porównaniu z poprzednim zestawieniem ubył powiat rypiński. Łącznie w wyniku analizy otrzymano 59 739 błędów (spadek o 25 w ciągu tygodnia).

Z kolei liczba powiatów z błędami w geometrii działek pozostała bez zmian – jest ich 31. W sumie kontrola wykazała 2839 działek o błędnej geometrii (wzrost o 2 w ciągu tygodnia).
Działek bez geometrii jest natomiast 9 – wszystkie w powiecie kłobuckim (woj. śląskie).

Ponadto w wyniku kontroli przeprowadzonej 4 maja w 117 powiatach wykrytych zostało 11 541 błędów wynikających z wzajemnego nakładania się działek. Od ostatniego zestawienia ubyły 3 powiaty, w których występują tego typu błędy: jaworski, kartuski oraz zawierciański.

W podsumowaniu badania Waldemar Izdebski zwrócił też uwagę na postęp w eliminacji oznaczenia arkuszy w identyfikatorach działek ewidencyjnych. Aktualnie powiatów z występującym oznaczeniem arkuszy jest 116.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS