Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-07| Geodezja, Ludzie

Będzie zmiana na stanowisku łódzkiego WINGiK-a

Z końcem kwietnia Wojciech Dyakowski przestał pełnić funkcję łódzkiego wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.


Będzie zmiana na stanowisku łódzkiego WINGiK-a <br />
Fot. ze zbiorów Wojciecha Dyakowskiego
Fot. ze zbiorów Wojciecha Dyakowskiego

Wojciech Dyakowski urodził się w Łodzi i prawie całe swoje życie związał z tym miastem. Po uzyskaniu dyplomu technika geodety rozpoczął studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, które ukończył w 1983 r. W 2001 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu rynku nieruchomości na Wydziale Socjologiczno-Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego.
Przez 5 lat pracował jako geodeta w Miejskim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym w Łodzi i uzyskał uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie 1 i 2. Następnie, w latach 1990–2012, pełnił funkcję geodety miasta w Urzędzie Miasta Łodzi, zajmując się w tym czasie również gospodarką nieruchomościami. Przez kilka lat prowadził zajęcia z gospodarki nieruchomościami na studiach dziennych i podyplomowych na wydziałach Nauk Geograficznych oraz Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Od połowy lat 90. do końca pracy w UMŁ był ekspertem organizacji samorządowych (Unii Metropolii Polskich, a później Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich) w pracach legislacyjnych związanych z nowelizacjami ustaw Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz o gospodarce nieruchomościami. W latach 2009–2012 przewodniczył Komisji Geodezji i Infrastruktury Informacji Przestrzennej Związku Miast Polskich.
Podczas prac nad reformą ustrojową państwa (lata 1997–1998) przewodniczył ministerialnemu zespołowi do spraw geodezji i gospodarki nieruchomościami. Był członkiem Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej.
Wojciech Dyakowski był łódzkim WINGiK-iem od 21 marca 2016 r.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS