Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-07| Geodezja, Kataster, JST

Dwa lata usług WFS we wszystkich powiatach

Już od dwóch lat, a dokładnie od 6 maja 2022 r., wszystkie powiaty w kraju umożliwiają pobieranie swoich danych ewidencji gruntów i budynków przez sieciową usługę WFS.


Dwa lata usług WFS we wszystkich powiatach <br />
Na fot: wyniki walidacji usług WFS w serwisie www.polska.e-mapa.net oraz zrzut wiadomości ze strony Geoportal.gov.pl sprzed dwóch lat (już niedostępnej, usuniętej wraz ze zmianą strony)
Na fot: wyniki walidacji usług WFS w serwisie www.polska.e-mapa.net oraz zrzut wiadomości ze strony Geoportal.gov.pl sprzed dwóch lat (już niedostępnej, usuniętej wraz ze zmianą strony)

Przypomnijmy, że obowiązek publikacji danych EGiB przez ogólnodostępną i bezpłatną usługę pobierania WFS (Web Feature Service) wprowadziło rozporządzenie ws. EGiB, które obowiązuje od 31 lipca 2021 roku. Zgodnie z tym aktem oraz Prawem geodezyjnym i kartograficznym usługa taka powinna oferować dane o geometrii działek i budynków.

„Wygodnie, szybko, elektronicznie, bez wniosków, bez opłat. Korzystają na tym nie tylko użytkownicy, ale zyskała też istotnie jakość danych” – skomentował tę rocznicę były Główny Geodeta Kraju dr hab. inż. Waldemar Izdebski, który cyklicznie analizuje stan usług WFS.
Wyniki prowadzonych przez niego badań dostępne są m.in. na stronie monitoringpolishsdi.cenagis.edu.pl.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS