Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-06| Geodezja

Geoforum.pl: podsumowanie po pierwszym roku

Oczywiście serwis Geoforum.pl działa nieprzerwanie od 2005 roku, natomiast 2 maja minął już rok od zmiany właściciela – została nim firma Geo-System Sp. z o.o., która przejęła portal od GEODETA Sp. z o.o. Z tej okazji przedstawiamy krótkie podsumowanie minionych dwunastu miesięcy.


Geoforum.pl: podsumowanie po pierwszym roku

Geoforum.pl to przede wszystkim codzienne aktualne newsy. Od 2 maja 2023 r. opublikowaliśmy ich 1137, co daje średnio przeszło trzy wiadomości na dzień. Wśród nich było m.in. 175 wiadomości w kategoriach mapy i GIS, 118 – prawo, 109 – teledetekcja i GNSS, 99 – instytucje i ludzie, 84 – przetargi. W sumie przygotowane przez nas teksty liczą 345 tys. słów i 2,224 mln znaków.
W ostatnich 12 miesiącach, co nas niezwykle cieszy, udało nam się zwiększyć liczbę odsłon i unikalnych użytkowników. Najpopularniejsze wiadomości zanotowały ponad 10 tys. odwiedzin. W czołówce znalazły się następujące newsy:
1. ARiMR oszczędzi na kontroli na miejscu 2023.
2. Prokuratura wszczyna postępowanie ws. numerów KW.
3. Sentinel-1 ujawnia zmiany po trzęsieniu ziemi w Maroku.

Niewiele mniej od wiadomości ukazało się na Geoforum.pl od 2 maja ub.r. darmowych drobnych ogłoszeń – aż 885. Wśród nich było 480 anonsów „dam pracę” oraz 317 „szukam pracy”.
Z kolei w kalendarium imprez ukazały się informacje o 82 wydarzeniach z zakresu geodezji, kartografii oraz GIS-u.

W ostatnim roku nie tylko dokładaliśmy wszelkich starań, aby utrzymać na Geoforum.pl wszystko to, co najlepsze, ale również zaproponowaliśmy naszym czytelnikom nowe działy. W serii artykułów „Ciekawe tematy” ukazało się 14 materiałów, w tym cieszące się dużym zainteresowaniem raporty dotyczące branży geodezyjnej i kartograficznej – nt. płac, cen usług, wyników finansowych firm oraz bezrobocia. Natomiast w dziele „Geowywiady” opublikowaliśmy 7 rozmów z ciekawymi ludźmi ze środowiska.
Ponadto odświeżyliśmy i zaktualizowaliśmy „Informator” w zakresie służby geodezyjnej i kartograficznej. Można w nim znaleźć podstawowe i aktualizowane na bieżąco informacje nt. WINGiK-ów, geodetów województw, geodetów powiatowych oraz kierowników ODGiK-ów.

Niezwykle istotną częścią naszej pracy jest nie tylko publikacja treści, ale też ich zdobywanie. W ostatnim roku jako redakcja wysłaliśmy ogromną liczbę maili, aby móc dostarczyć Państwu przekrój rzetelnych i pełnych informacji na tematy ważne dla środowiska geodezyjnego. Wystosowaliśmy znacznie ponad tysiąc zapytań i wystąpień, w tym około 650 wniosków w trybie dostępu do informacji publicznej. Zdecydowanie najwięcej wiadomości wysłaliśmy do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Ponadto nasze zapytania kierowaliśmy do starostw powiatowych, WINGiK-ów oraz firm, uczelni i organizacji związanych z geodezją i kartografią.

Na koniec chcielibyśmy jeszcze zauważyć, że Geoforum.pl to nie tylko portal, ale też prężnie działające media społecznościowe. Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku, Instagramie, Twitterze (obecnie X) oraz LinkedIn, gdzie informujemy o najważniejszych wydarzeniach z branży.

Zapraszamy również do udziału w konkursie fotograficznym „Geodezja w obiektywie”, w którym swoje prace można zgłaszać do 12 maja.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS