Geoforum.pl to przede wszystkim codzienne aktualne newsy. Od 2 maja 2023 r. opublikowaliśmy ich 1137, co daje średnio przeszło trzy wiadomości na dzień. Wśród nich było m.in. 175 wiadomości w kategoriach mapy i GIS, 118 – prawo, 109 – teledetekcja i GNSS, 99 – instytucje i ludzie, 84 – przetargi. W sumie przygotowane przez nas teksty liczą 345 tys. słów i 2,224 mln znaków.
W ostatnich 12 miesiącach, co nas niezwykle cieszy, udało nam się zwiększyć liczbę odsłon i unikalnych użytkowników. Najpopularniejsze wiadomości zanotowały ponad 10 tys. odwiedzin. W czołówce znalazły się następujące newsy:
1. ARiMR oszczędzi na kontroli na miejscu 2023.
2. Prokuratura wszczyna postępowanie ws. numerów KW.
3. Sentinel-1 ujawnia zmiany po trzęsieniu ziemi w Maroku.
Niewiele mniej od wiadomości ukazało się na Geoforum.pl od 2 maja ub.r. darmowych drobnych ogłoszeń – aż 885. Wśród nich było 480 anonsów „dam pracę” oraz 317 „szukam pracy”.
Z kolei w kalendarium imprez ukazały się informacje o 82 wydarzeniach z zakresu geodezji, kartografii oraz GIS-u.
W ostatnim roku nie tylko dokładaliśmy wszelkich starań, aby utrzymać na Geoforum.pl wszystko to, co najlepsze, ale również zaproponowaliśmy naszym czytelnikom nowe działy. W serii artykułów „Ciekawe tematy” ukazało się 14 materiałów, w tym cieszące się dużym zainteresowaniem raporty dotyczące branży geodezyjnej i kartograficznej – nt. płac, cen usług, wyników finansowych firm oraz bezrobocia. Natomiast w dziele „Geowywiady” opublikowaliśmy 7 rozmów z ciekawymi ludźmi ze środowiska.
Ponadto odświeżyliśmy i zaktualizowaliśmy „Informator” w zakresie służby geodezyjnej i kartograficznej. Można w nim znaleźć podstawowe i aktualizowane na bieżąco informacje nt. WINGiK-ów, geodetów województw, geodetów powiatowych oraz kierowników ODGiK-ów.
Niezwykle istotną częścią naszej pracy jest nie tylko publikacja treści, ale też ich zdobywanie. W ostatnim roku jako redakcja wysłaliśmy ogromną liczbę maili, aby móc dostarczyć Państwu przekrój rzetelnych i pełnych informacji na tematy ważne dla środowiska geodezyjnego. Wystosowaliśmy znacznie ponad tysiąc zapytań i wystąpień, w tym około 650 wniosków w trybie dostępu do informacji publicznej. Zdecydowanie najwięcej wiadomości wysłaliśmy do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Ponadto nasze zapytania kierowaliśmy do starostw powiatowych, WINGiK-ów oraz firm, uczelni i organizacji związanych z geodezją i kartografią.
Na koniec chcielibyśmy jeszcze zauważyć, że Geoforum.pl to nie tylko portal, ale też prężnie działające media społecznościowe. Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku, Instagramie, Twitterze (obecnie X) oraz LinkedIn, gdzie informujemy o najważniejszych wydarzeniach z branży.
Zapraszamy również do udziału w konkursie fotograficznym „Geodezja w obiektywie”, w którym swoje prace można zgłaszać do 12 maja.