Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-02| Geodezja, Kataster

Średnia ocena powiatowych usług WFS powyżej 8,00

Znów odrobinę wzrosła średnia ocena z walidacji usług WFS dotyczących EGiB – poinformował na swoim blogu dr hab. inż. Waldemar Izdebski. Wyniki badania dostępne są również na stronie monitoringpolishsdi.cenagis.edu.pl.


Średnia ocena powiatowych usług WFS powyżej 8,00 <br />
Aktualne wyniki walidacji publikowane są też w serwisie www.polska.e-mapa.net
Aktualne wyniki walidacji publikowane są też w serwisie www.polska.e-mapa.net

Obowiązek publikacji danych EGiB przez ogólnodostępną i bezpłatną usługę pobierania WFS (Web Feature Service) wprowadziło rozporządzenie ws. EGiB, które obowiązuje od 31 lipca 2021 roku. Zgodnie z tym aktem oraz Prawem geodezyjnym i kartograficznym usługa taka powinna oferować dane o geometrii działek i budynków.
Poprawność tych usług Waldemar Izdebski po raz pierwszy zweryfikował w sierpniu 2022 r. Wykorzystał w tym celu walidator opracowany przez firmę Geo-System, który każdemu z powiatów przyznał od 0 do 10 punktów. Średnia dla całego kraju wyniosła wówczas 4,53 pkt.

Najnowsza (z 29 kwietnia) średnia ocena z walidacji usług WFS dotyczących EGiB to 8,05 pkt. W porównaniu z poprzednim badaniem z 31 marca nastąpiła poprawa o 0,08 pkt.
Jak zauważa Waldemar Izdebski, wzrost średniej byłby jeszcze większy, gdyby „nie destrukcyjne działania pani GGK, które obniżyły oceny usług GUGiK z 10,0 na 7,00”. Ponadto autor badania zwrócił uwagę na 16 powiatów o najniżej ocenie.


Poniższa mapa przedstawia średnią ocenę powiatowych usług WFS w poszczególnych województwach.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS