Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-22| Geodezja, Kataster

W 155 powiatach występują działki z nakładającą się geometrią

Najnowsza odsłona analizy stanu baz danych ewidencji gruntów i budynków realizowanej przez dr. hab. inż. Waldemara Izdebskiego przynosi już nie trzy, jak do tej pory, a cztery kontrole. Ta czwarta dotyczy błędów wynikających ze wzajemnego nakładania się działek.


W 155 powiatach występują działki z nakładającą się geometrią

W podsumowaniu z 20 kwietnia autor podaje, że od ostatniego badania liczba powiatów, w których występują błędne identyfikatory, błędy w geometrii działek oraz działki bez geometrii pozostała bez zmian. Jest ich odpowiednio: 19, 31 oraz 1.

Ponadto Waldemar Izdebski po raz pierwszy przeanalizował występowanie części wspólnej działek ewidencyjnych.
„Najczęściej problem wynika z podziału działki i pozostawienia w bazie starej działki sprzed podziału lub z niezgodności granic działek sąsiednich” – wyjaśnia autor na swoim blogu.

W rezultacie pierwszej weryfikacji przeprowadzonej 16 kwietnia uzyskano 13 905 błędów w 179 powiatach. „Do każdego powiatu, w którym wystąpiły błędy, wysłałem maila z taką informacją. W ciągu praktycznie jednego dnia w wielu powiatach błędy zostały poprawione zupełnie lub przynajmniej częściowo” – podkreśla Waldemar Izdebski.
W rezultacie 20 kwietnia pozostało 13 358 błędów w 155 powiatach.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS