Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-19| Teledetekcja, Firma

Udana runda finansowania pozwoli na dalszy wzrost ICEYE

17 kwietnia br. polsko-fińskie przedsiębiorstwo ICEYE ogłosiło podpisanie finalnej umowy na kolejną rundę finansowania. Dzięki temu na dalszy wzrost i rozwój spółki pozyskano z rynku dodatkowe 93 mln dolarów. ICEYE od lat świadczy usługi z zakresu obserwacji Ziemi, monitorowania zmian czy analizowania katastrof naturalnych z wykorzystaniem zobrazowań pozyskiwanych przez należące do firmy satelity wyposażone w radary z syntetyczną aperturą (SAR).


Udana runda finansowania pozwoli na dalszy wzrost ICEYE

Najnowsza runda finansowania bazuje na znaczącym sukcesie rundy Serii D z lutego 2022 r. Dzięki obecnej aktywności całkowita kwota zebranego kapitału zwiększyła się do 438 mln dolarów. Obecna runda prowadzona jest przez fiński fundusz majątkowy Solidium Oy, a udział w niej biorą podmioty, takie jak Move Capital Fund I (ogólnoeuropejski fundusz Growth Equity wspierający europejskich liderów technologii działających w obszarze B2B), Blackwells Capital, Christo Georgieva (przedsiębiorca z obszaru fintech) oraz inwestorzy już wcześniej zaangażowani w rozwój spółki.

Firma ICEYE zakończyła rok 2023 z ponad 100 mln dol. przychodu, co stanowi istotny krok na drodze do osiągnięcia przez nią pełnej rentowności. Świeżo pozyskane finansowanie ma jeszcze przyspieszyć inwestycje spółki w dalszą rozbudowę największej na świecie konstelacji satelitów SAR, poszerzyć portfolio innowacyjnych produktów subskrypcyjnych oraz danych firmy.

Dodatkowy kapitał z całą pewnością wzmocni następną fazę wzrostu przedsiębiorstwa, gdyż ICEYE będzie się dalej opierać na:
• Znacznej dynamice dalszego rozwoju misji firmy, czemu sprzyjać będzie wzmożone zainteresowanie rządów sojuszniczych państw zarówno militarnymi, jak i cywilnymi produktami i usługami możliwymi do zaoferowania dzięki satelitom SAR najnowszej generacji.
• Szybkim przyroście oferty przyszłych danych SAR, nakierowanej na dostarczanie innowacyjnych produktów i niezawodnych możliwości gromadzenia danych, co pozwala niezwłocznie wykrywać i śledzić zmiany na powierzchni Ziemi, niezależnie od pory dnia czy warunków pogodowych.
• Dynamicznym rozwoju gotowych rozwiązań spółki, umożliwiającym znaczące inwestycje w narzędzia dedykowane powodziom czy pożarom, takie jak np. ICEYE Flood Insights i Wildfire Insights, oraz przyszłe analizy zagrożeń dla rządów i organizacji komercyjnych.

– Jako polsko-fińska firma z kwaterą główną w Finlandii, witamy naszego najnowszego inwestora i członka zarządu – Solidium – skomentował Rafał Modrzewski, CEO i współzałożyciel ICEYE. – To wsparcie ze strony krajowej i międzynarodowej społeczności inwestycyjnej pokazuje zaufanie do wizji ICEYE. Z wielką dumą łączymy się z naszymi najnowszymi inwestorami w dążeniu do tego, by ICEYE było liderem globalnego rynku technologii SAR i jej szerokich zastosowań – podkreślił.

Reima Rytsölä, CEO Solidium, dodał: „Profil ICEYE doskonale wpisuje się w naszą zaktualizowaną strategię. ICEYE jest uznanym na całym świecie liderem w szybko rozwijającej się branży zaawansowanych technologii z wyraźnym potencjałem do przekształcenia się w spółkę giełdową o znaczeniu krajowym. ICEYE buduje niezrównane doświadczenie w sektorze technologii kosmicznych i nie tylko”.

– ICEYE jest absolutnym liderem innowacji w sektorze rozpoznania satelitarnego – stwierdził natomiast Witold Witkowicz, prezes ICEYE Polska. – Zdając sobie sprawę z rosnących zagrożeń na świecie, rząd fiński podjął słuszną decyzję o zwiększeniu zaangażowania w spółkę. Polska, druga ojczyzna ICEYE, powinna baczniej obserwować globalne trendy i wyciągać wnioski – zaznaczył.

Źródło: ICEYE


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS