Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-18| Geodezja, Mapy, Kataster

Dolnośląskie powiaty ruszają z projektami za 50 mln zł

Związek Powiatów Województwa Dolnośląskiego uzyskał ponad 34 mln zł unijnego dofinansowania na realizację dwóch projektów geodezyjnych.


Dolnośląskie powiaty ruszają z projektami za 50 mln zł <br />
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Te dwa przedsięwzięcia to:
• „Modernizacja i rozbudowa systemów dziedzinowych oraz e-usług wraz z pozyskaniem danych do bazy danych EGiB, w ramach projektu PEUG II” („PEUG II – EGiB”);
• „Modernizacja i rozbudowa systemów dziedzinowych oraz e-usług wraz z pozyskaniem danych do baz danych BDOT500 i GESUT w ramach projektu PEUG II” („PEUG II – BDOT500 i GESUT”).
Stanowią one kontynuację projektu pn. „Platforma Elektronicznych Usług Geodezyjnych – PEUG” realizowanego w poprzedniej unijnej perspektywie finansowej.

Całkowita wartość „PEUG II – EGiB” to 24,984 mln zł, a „PEUG II – BDOT500 i GESUT” – 24,999 mln zł.
Wysokość wkładu z program „Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027” to z kolei, odpowiednio, 17,487 mln zł i 17,497 mln zł.

Projekty PEUG II realizowane są przez ZPWD w partnerstwie z 26 powiatami: bolesławieckim, dzierżoniowskim, głogowskim, górowskim, jaworskim, karkonoskim, kamiennogórskim, kłodzkim, legnickim, lubańskim, lubińskim, lwóweckim, milickim, oleśnickim, oławskim, polkowickim, strzelińskim, średzkim, świdnickim, trzebnickim, wałbrzyskim, wołowskim, wrocławskim, ząbkowickim, zgorzeleckim, złotoryjskim.

Głównym celem przedsięwzięć jest tworzenie systemów informacji przestrzennej poprzez modernizację i rozbudowę systemów dziedzinowych oraz e-usług wraz z pozyskaniem danych do baz danych EGiB, BDOT500 i GESUT w celu usprawnienia procesów i ułatwienia komunikacji między podmiotami publicznymi i gospodarczymi dla powiatów województwa dolnośląskiego.

W ramach „PEUG II – EGiB” realizowane będą następujące zadania:
1. Aktualizacja baz danych EGiB dla 9 powiatów województwa dolnośląskiego poprzez pozyskanie danych dotyczących granic województwa, powiatów, gmin, jednostek ewidencyjnych i obrębów ewidencyjnych.
2. Weryfikacja jakości danych EGiB.
3. Wdrożenie e-usług: udostępniania do wglądu projektu operatu opisowo-kartograficznego (4 poziom dojrzałości), dla służby geodezyjnej i kartograficznej (4 poziom dojrzałości) oraz udostępniania danych za pomocą usługi sieciowej WFS (5 poziom dojrzałości).
4. Zakup sprzętu – 26 zestawów, dla każdego partnera projektu, składających się z deduplikatora, narzędzi do backupu i UPS.
5. Modernizacja platformy PEUG polegająca na dodaniu funkcjonalności związanych z wdrażanymi e-usługami w ramach przedmiotowego projektu.

Z kolei „PEUG II – BDOT500 i GESUT” obejmuje następujące zadania:
1. Założenie dla 17 powiatów województwa dolnośląskiego numerycznej mapy zasadniczej poprzez budowę lub uzupełnienie baz danych BDOT500 i GESUT.
2. Weryfikacja jakości danych baz danych BDOT500 i GESUT.
3. Wdrożenie e-usług: dla gestorów (4 poziom dojrzałości), nadawania uprawnień dostępu do portalu zawodowego (4 poziom dojrzałości), dla komorników (5 poziom dojrzałości), aktualizacji informacji zawartych w EGiB na wniosek podmiotów zgodnie z art. 24 ust. 2a pkt 2 i art. 22 ust. 2 Pgik (4 poziom dojrzałości).
4. Zakup sprzętu – 26 zestawów, dla każdego partnera projektu, składających się z serwera w obudowie 2U, macierzy i UPS.
5. Zakup oprogramowania bazodanowego niezbędnego do rozwoju e-usług poprzez zapewnienie bezpieczeństwa baz.
6. Modernizacja platformy PEUG polegająca na dodaniu funkcjonalności związanych z wdrażanymi e-usługami w ramach przedmiotowego projektu.

Źródło: ZPWD


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS