Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-09| Geodezja, Instytucje, Kataster

Skargi Waldemara Izdebskiego na działania starostów uznane za zasadne

Pomimo upływu 1,5 roku błędy w ewidencji gruntów i budynków w niektórych starostwach nie zostały poprawione, dlatego dr hab. inż. Waldemar Izdebski w marcu 2024 r. złożył skargi do WINGiK-ów na działanie starostów.


Skargi Waldemara Izdebskiego na działania starostów uznane za zasadne

Jak możemy przeczytać we wpisach na portalu Twitter (obecnie X) 3 skargi na starostów, dotyczące nieprawidłowości w prowadzeniu ewidencji gruntów i budynków, zostały uznane za zasadne.

W przypadku powiatu rypińskiego, Kujawsko-Pomorski WINGIK uznał skargę za zasadną, „ze względu na niepełne wykonywanie zadań należących do Starosty Rypińskiego, dotyczących poprawności prowadzenia ewidencji gruntów i budynków”.

Jak wyjaśnił Śląski WINGiK, w przypadku powiatu żywieckiego i zawierciańskiego: „niedopuszczalne jest działanie organu ewidencyjnego w wyniku którego następuje aktualizacja poprawnego numeru działki ewidencyjnej do nieodpowiedniej postaci.”

Skarga na Starostę Żywieckiego dotyczyła również publikowania za pomocą usługi WFS nieodpowiednich danych tj. danych z systemu LPIS. Jak wyjaśnił WINGiK doszło do sytuacji, „w której dane zawarte w ewidencji zostały opublikowane wspólnie z danymi poglądowymi i udostępnione łącznie jako dane ewidencji gruntów i budynków”, co skutkowało uznaniem skargi za zasadną.

We wszystkich przypadkach zadeklarowano kontrolę w starostwach.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS