Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-08| Geodezja, Instytucje

MRiT nie popiera ograniczania zdawalności egzaminów na uprawnienia geodezyjne

26 marca zwróciliśmy się do MRiT z pytaniem: "Czy działanie Głównego Geodety Kraju zmierzające do ograniczenia zdawalności egzaminów faktycznie jest zgodne z polityką państwa w zakresie geodezji i kartografii, którą to politykę zgodnie z art. 7a ust pkt 1 ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne GGK nadzoruje?". Odpowiedź nie jest jednoznaczna.


MRiT nie popiera ograniczania zdawalności egzaminów na uprawnienia geodezyjne

Jak informuje nas Biuro Komunikacji w swojej odpowiedzi na nasze pytanie, zawód geodety ma szczególne miejsce w gospodarce państwa, posiada swoją rolę i rangę, a dalej wskazuje:

"Ani przepisy ustawy ani wspomnianego rozporządzenia w sprawie uprawnień nie przewidują żadnej reglamentacji ilościowej w odniesieniu do liczby nadawanych uprawnień, czy jakichkolwiek zezwoleń na wykonywanie zawodu. Tego typu ograniczenia nie leżą w interesie społecznym gdyż w efekcie zaburzają konkurencję, skutkują wzrostem cen usług i wydłużeniem czasu oczekiwania na wykonanie usługi."

Uzyskana odpowiedź wydaje się potwierdzać, że ostatnie działania GGK uwiarygadniające potrzebę ograniczenia zdawalności nie mają pokrycia w oczekiwaniach MRiT i mają raczej charakter samodzielnych dążeń Pani GGK.
Całą odpowiedź przedstawiamy poniżej, zwracając jednocześnie uwagę, że w zasadzie nie wiemy, kto stoi za wyjaśnieniem, gdyż tekst sygnowany jest przez "Biuro Komunikacji".

Odpowiedz_MRiT_polityka_panstwa.png

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS