Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-27| Geodezja, Kataster

Aktualne wyniki monitoringu danych EGiB opublikowane

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski zaprezentował wyniki najnowszego badania dotyczącego poprawności identyfikatorów oraz geometrii działek ewidencyjnych.


Aktualne wyniki monitoringu danych EGiB opublikowane

W podsumowaniu na swoim blogu autor podaje, że 23 marca liczba powiatów z błędnymi identyfikatorami wzrosła o jeden do 23. W porównaniu z poprzednim zestawieniem przybył powiat wołomiński.
Łącznie w wyniku analizy otrzymano 59 980 błędów (spadek o 19 w ciągu tygodnia).
Jak podkreśla we wpisie na swoim blogu Waldemar Izdebski, w dalszym ciągu na liczbę błędów wpływa brak zmian w powiecie radzyńskim wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów z 27 lipca 2023 r. ws. ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, zmiany nazwy gminy oraz siedziby władz gminy.

Z kolei powiatów z błędami w geometrii działek wciąż jest tyle samo – 33. Niemniej jednak, jak podkreśla Waldemar Izdebski, widać nieznaczny ruch w poprawianiu błędów po pismach skierowanych w ostatnim czasie do starostów. W sumie kontrola wykazała 2872 działek o błędnej geometrii (spadek o 24 w ciągu tygodnia).
Na niezmiennym poziomie utrzymuje się z kolei liczba działek bez geometrii – jest ich 11 w powiecie kłobuckim (woj. śląskie).

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS