Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-22| Teledetekcja, Imprezy

Można zapisywać się na sympozjum fotogrametryczne w Szczecinie

Ruszyła już rejestracja na XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka – Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”, które odbędzie się w dniach 18–20 września 2024 r.


Można zapisywać się na sympozjum fotogrametryczne w Szczecinie <br />
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Tematyka tegorocznego sympozjum obejmie szeroki zakres zagadnień dotyczących zarówno pozyskiwania danych 2D i 3D z sensorów umiejscowionych na wielopoziomowych platformach, jak i wykorzystania tych danych. Prelegenci z różnych instytucji naukowych i przedsiębiorstw przedstawią najnowsze badania dotyczące metod przetwarzania danych fotogrametrycznych i teledetekcyjnych, przykłady ich integracji z danymi pochodzącymi z innych źródeł oraz zróżnicowane zastosowania technologii pomiarowych w przemyśle i gospodarce.

Ważnym elementem programu będą prezentacje dotyczące interdyscyplinarnego wykorzystania danych teledetekcyjnych, co zapewne przyciągnie uwagę uczestników zainteresowanych wpływem tych technologii na rozwój nauki, przemysłu lub ochrony środowiska.
Sesje plenarne, panele dyskusyjne oraz część posterowa będą doskonałymi okazjami do bliższego zapoznania się z konkretnymi projektami badawczymi oraz technologicznymi innowacjami.

Jak zapewniają organizatorzy, Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne to wyjątkowa platforma naukowa gromadząca ekspertów, badaczy i praktyków z obszaru fotogrametrii, teledetekcji oraz geoinformatyki. Tegoroczne wydarzenie będzie okazją do wymiany najnowszych osiągnięć badawczych, a także doświadczeń związanych z wdrażaniem i wykorzystaniem nowoczesnych technologii do akwizycji danych przestrzennych.

Sympozjum poprzedzone zostanie szkołą letnią dla młodych naukowców (16–18 września) organizowaną we współpracy z Niemieckim Towarzystwem Fotogrametrii, Teledetekcji i Geoinformacji (DGPF).

Ważne terminy:
• do 31 maja – zgłoszenie uczestnictwa w sympozjum oraz tytułu i rozszerzonego streszczenia referatu (ok. 2000 znaków) w obniżonej cenie;
• do 30 czerwca – zgłoszenie tytułu i rozszerzonego streszczenia referatu (ok. 2000 znaków) w standardowej cenie.

Koszt uczestnictwa w wydarzeniu zaczyna się od 1000 zł. Szczegółowe informacje można znaleźć w komunikacie nr 2.
Sympozjum odbędzie się w Hotel Vulcan (ul. F.K. Druckiego-Lubeckiego 6a).

Organizatorzy wydarzenia to: Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Katedra Geodezji i Pomiarów Offshore Wydziału Nawigacyjnego Politechniki Morskiej w Szczecinie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja portalu Geoforum.pl.

Organizatorzy


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS