Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-08| Ludzie, Instytucje

[aktualizacja] Wiceminister odpowiedzialny za geodezję chce zostać prezydentem Włocławka

Sekretarz stanu Krzysztof Kukucki – zajmujący się obecnie w Ministerstwie Rozwoju i Technologii m.in. sprawami geodezji i kartografii – został kandydatem Lewicy na prezydenta Włocławka w zbliżających się wyborach samorządowych.


[aktualizacja] Wiceminister odpowiedzialny za geodezję chce zostać prezydentem Włocławka

Krzysztof Kukucki (ur. 25 października 1980 r.) jest absolwentem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (studia politologiczne o specjalności integracja europejska). W latach 2010–2019 sprawował mandat radnego Włocławka, a w latach 2017–2018 był przewodniczącym Rady Miasta. Od 2019 r. do 2023 r. Krzysztof Kukucki był pierwszym zastępcą prezydenta Włocławka. W mieście zrealizował projekty z zakresu m.in. mieszkalnictwa, w tym pilotażowy program budowy domów komunalnych na wynajem. W wyborach do Senatu RP w październiku 2023 r. został wybrany na senatora XI kadencji. Był kandydatem paktu senackiego z ramienia Nowej Lewicy.
W stycznia 2024 r. premier Donald Tusk powołał Krzysztofa Kukuckiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia, natomiast druga– 21 kwietnia.

AKTUALIZACJA z 8 kwietnia 2024 r.

Jak donosi m.in. Rzeczpospolita, Krzysztof Kukucki przeszedł do drugiej tury wyborów na prezydenta Włocławka. Jego przeciwnikiem będzie urzędujący prezydent, startujący z komitetu KKW Koalicja Obywatelska, Marek Wojtkowski.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS